WKŁADY KOMINOWE TYPU ALU-MAX-FOL. CHARAKTERYSTYKA I ZASTOSOWANIE.

Wkłady kominowe typu ALU-MAX-FOL

Elastyczne wkłady aluminiowe typu ALU-MAX-FOL są przeznaczone do ochrony i uszczelniania wnętrza przewodu kominowego. ALU-MAX-FOL stosowany jest do przewodów spalinowych opalanych gazem oraz przewodów  wentylacyjnych.

Montaż kominów w budynkach to sprawa, którą najczęściej planuje się już na etapie projektu architektonicznego. Ale temat  jego renowacji czy uszczelnienia na pewno pojawi się w trakcie użytkowania. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku chcielibyśmy, żeby wszystko odbyło się szybko, sprawnie i przy małym nakładzie finansowym. 

Wkład kominowy ALU-MAX-FOL  – co to jest?

Na początku wypadałoby wyjaśnić, czym jest taki wkład kominowy. To rozprężny przewód, który umieszcza się wewnątrz komina. ALU-MAX-FOL doskonale dopasowuje się do kształtu komina, a co za tym idzie dokładnie wypełnia jego ściany, tworząc powłokę od strony wewnętrznej. Warto zaznaczyć, że jego montaż  jest bardzo prosty i nie wymaga ani rozbiórki komina, ani specjalistycznych metod czy urządzeń.

Jak przygotować komin do montażu?

Zanim jeszcze zamówimy odpowiedni wkład kominowy, trzeba zmierzyć obwód komina oraz jego długość. To właśnie na podstawie tych wymiarów sprzedawca pomoże nam dopasować odpowiedni wariant. Jak już wspominaliśmy, wkłady kominowe ALU-MAX-FOL są wykonane z elastycznego materiału, dlatego pomiary nie muszą być dokładne co do milimetra, jednak do długości warto dodać od 0,5 do 1 m zapasu montażowego przez wzgląd na wykończenia. Jeszcze zanim przystąpimy do montażu, warto dokładnie oczyścić przewód kominowy, jak również wyciory (otwory wybierające). Jeżeli napotkamy jakiekolwiek ubytki bądź usterki, trzeba koniecznie dokonać napraw jeszcze przed umieszczeniem wkładu.

ALU-MAX-FOL – właściwości techniczne

Z pewnością wysoka odporność temperaturowa to jeden z głównych czynników, którymi powinny cechować się wkłady kominkowe. W przypadku tego produktu maksymalna temperatura spalin, które transportowane są kanałem odpowietrzającym na poziomie czopucha to 250 stopni Celsjusza. Dodatkowo warto zaznaczyć, że wkład jest całkowicie gazoszczelny, a co za tym idzie dym i spaliny nie przedostają się do pomieszczeń mieszkalnych ani nie wsiąkają w mury. Inne cechy wkładów kominowych ALU-MAX-FOL: wodoodporny, nienasiąkliwy, doskonały przewodnik ciepła. Skład materiału, z którego wykonano wkłady, jest chemicznie obojętny, co czyni go odpornym na zagrożenia związane z codziennym użytkowaniem.

Zyskaj dodatkowy przewód cieplny

Warto zaznaczyć, że wkłady kominowe ALU-MAX-FOL są także doskonałym przewodnikiem ciepła, co staje się dodatkową zaletą w kwestii ogrzewania pomieszczeń. Gładka i ocieplona powierzchnia wkładu zwiększa ciąg w kominie powodując tym samym bardziej efektywne spalanie oraz zmniejszenie zużycia paliwa. Zachęcamy do wyboru wkładów kominowych ALU-MAX-FOL, które przygotowaliśmy w naszej ofercie. Łatwy i intuicyjny montaż w połączeniu z trwałym materiałem, który będzie służył latami to doskonały sposób na renowację kominów.

Translate »