Rekuperacja w domu alergika – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Wielu alergików zastanawia się, w jaki sposób poprawić jakość powietrza w domowych warunkach. Okazuje się, że nowoczesna rekuperacja z powłoką antybakteryjną może pomóc w pozbyciu się dolegliwości, z którymi osoby chore muszą radzić sobie na zewnątrz. Czy powietrze znajdujące się w domach jest uznawane za bezpieczne dla alergików? Czy rekuperacja w domach może okazać się pomocna dla alergika? Czym powinna charakteryzować się wentylacja mechaniczna dla osób cierpiących na alergię? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy!

Czy powietrze znajdujące się w domach jest uznawane za bezpieczne dla alergików?

Nowoczesne budownictwo opiera się na tworzeniu szczelnych posiadłości, co ma na celu zminimalizowanie kosztów związanych z ogrzewaniem. Skutki takiego postępowania są odczuwalne w sposób szczególny przez alergików. Domowe powietrze składa się ze zróżnicowanych substancji chemicznych. Materiały budowalne i wykończeniowe emitują mieszaniny, które nie wpływają pozytywnie na domowników.

Dodatkowo zbyt duży poziom wilgoci może przyspieszyć rozwój grzybów, roztoczy i pleśni, co jest szczególnie niebezpieczne dla alergików. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się instalacja centrali rekuperacyjnej PRODMAX, którezawierają filtry z nanocząstkami srebra. Użyta nanotechnologia jest nowoczesnym działaniem bakteriobójczym.

Czy rekuperacja w domach może okazać się pomocna dla alergika?

Część osób twierdzi, że rekuperacja nie jest w stanie pomóc osobom, które borykają się na co dzień z alergią. Niezaznajomieni głoszą teorię, jakoby miała ona nawet negatywny wpływ. W praktyce nie ma to jednak wiele wspólnego z rzeczywistością. Faktem jest, że jeśli wentylacja zostanie wykonana w sposób nieprawidłowy, wówczas może stać się źródłem wielu alergenów. Dlatego też takie prace powinny być zlecane specjalistom, którzy zajmą się precyzyjnym montażem. Godne uwagi są instalacje, które pokryte są powłoką antybakteryjną – w ten sposób jesteśmy w stanie zminimalizować rozwój drobnoustrojów. 

Dla osób cierpiących na alergię zalecane są systemy nawiewno-wywiewne. Stosując takie rozwiązanie możliwe jest pełne kontrolowanie procesu wymiany powietrza. Poprzez zmniejszenie wilgotności powietrza przyczyniamy się do zminimalizowania rozwoju grzybów, pleśni i roztoczy. Największą zaletą jest jednak możliwość filtracji powietrza i usuwanie niebezpiecznych alergenów, co naturalnie łagodzi objawy typowe dla alergików. 

Czym powinna charakteryzować się wentylacja dla osób cierpiących na alergię?

W domu alergika wentylacja ma ogromne znaczenie, bowiem wpływa na aktualne samopoczucie i stan zdrowia. Nie ma absolutnie żadnego znaczenia, z jakim rodzajem alergii się borykamy. Zdecydowanie najczęstszym alergenem jest kurz, włókna syntetyczne i włókna syntetyczne. O ile w przypadku dwóch ostatnich konieczne jest wyrobienie sobie pewnych nawyków, które zminimalizują uciążliwe objawy, to jednak z kurzem jesteśmy w stanie poradzić sobie poprzez zastosowanie rekuperacji z filtrami z nanocząstkami srebra. Użyta w tych filtrach nanotechnologia pozwala na nawiewanie jeszcze czystszego i zdrowszego powietrza.

Wentylacja mechaniczna sprawia, że powietrze przechodzi przez filtry odpowiedzialne za wychwytywanie większości zanieczyszczeń. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo alergików, warto stosować przewody z powłoką antybakteryjną, które oferowane są przez  PRODMAX. W połączeniu z odpowiednio zaprojektowaną wentylacją i regularne wymienianymi filtrami możliwe jest zminimalizowanie objawów typowych dla alergików. 

Translate »