Jak zorganizować przeprowadzkę

Designed by Freepik

profile i zabezpieczenia
Wyprowadzka z domu lub mieszkania kojarzy się z bałaganem, zamieszaniem i towarzyszącym im najczęściej stresem oraz zdenerwowaniem osób zaangażowanych. Frustracja nie wystąpi, jeżeli do wyprowadzki podejdziemy na spokojnie i z głową zaplanujemy kolejne etapy pakowania, przewożenia i rozpakowywania. Jak się przeprowadzić, aby zaoszczędzić sobie i innym niepotrzebnych nerwów?

Wyprowadzka z domu: od czego zacząć?

Przeprowadzka może być świetną okazją do pozbycia się rzeczy gromadzonych w domu przez lata. Podjęcie decyzji o wyprowadzce powinno wiązać się z codziennym segregowaniem przedmiotów, ubrań, czy książek i usuwanie tych, których z pewnością nie będziemy już używać. Stawiając pytanie: „Jak się przeprowadzić?”, nie możemy zapomnieć o spisaniu najważniejszych spraw do załatwienia w punktach i oszacowaniu liczby rzeczy potrzebnych do zabrania. Zastanówmy się wcześniej, w jaki sposób przetransportujemy meble o dużych gabarytach: czy możliwe będzie ich rozkręcenie na części? Jeśli nie, co pozwoli Nam na zabezpieczenie mebli przed uszkodzeniem w strategicznych miejscach – narożniki ochronne, a może profile ochronne? Warto również pamiętać, aby pakowanie zacząć od zabrania rzeczy nieużywanych na co dzień. Pozwoli to na skuteczniejsze ogarnięcie chaosu, który wkradnie się w Nasze życie wraz ze zbliżającą się przeprowadzką.

Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Wyprowadzka z domu najczęściej nie obędzie się bez firmy przeprowadzkowej. Mało kto posiada duży samochód do własnego użytku, którym jest w stanie bezpiecznie przetransportować meble i spakowane kartony. Sprawdzona firma, ciesząca się dobrymi opiniami na rynku, nie tylko przewiezie Nasze rzeczy, ale zapewni również specjalne kartony do pakowania za dodatkową opłatą. W niektórych przypadkach pracownicy pomogą Nam w pakowaniu i rozpakowywaniu dobytku.

Wyboru firmy należy dokonywać odpowiednio wcześniej – zapobiegnie to nietrafionym decyzjom na ostatnią chwilę. Firma pomagająca w przeprowadzce, która cieszy się uznaniem klientów, może bowiem nie posiadać wolnych terminów w okresie Naszej wyprowadzki z domu.

Zabezpieczenie mebli – na co trzeba uważać?

Jak się przeprowadzić, aby nie uszkodzić cennych mebli? Ochrona mebli musi być przemyślana dużo wcześniej. Firma przeprowadzkowa może Nam pomóc w rozkręcaniu i składaniu urządzeń, które się do tego nadają. Zabezpieczenie mebli, których nie da się rozkręcić, to przede wszystkim dążenie do ich ochrony w miejscach szczególnie narażonych na obicie i uszkodzenie. Rogi i krawędzie warto zabezpieczyć nie tylko popularną folią bąbelkową lub kartonem, ale również specjalnymi, nakładkami – profilami i narożnikami ochronnymi. Pamiętajmy także o zaklejeniu taśmą szuflad lub drzwi szafek, aby nie otwierały się w trakcie transportu, i o ochronie mebli przed zarysowaniem – zastosowanie koców filcowych w strategicznych miejscach jest dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo powinniśmy ochronić meble tapicerowane przed zabrudzeniem poprzez owinięcie ich wielowarstwowo folią z marketów budowlanych.

Link do strony https://prodmax.pl/asortyment/systemy-izolacji/profile-zabezpieczajace/

Translate »