Wentylacja z odzyskiem ciepła

Wentylacja z odzyskiem ciepła – tzw. REKUPERACJA – obniży koszty ogrzewania nawet o 40% !!!

Centrale wentylacyjne z serii PRO MAX

Jakość powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, biurach, halach produkcyjnych oraz magazynowych, w których spędzamy sporą część życia ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie.

Właśnie w trosce o zdrowie stosuje się systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła, których zadaniem jest polepszenie jakości powietrza w tych pomieszczeniach.

System Rekuperacji rozwiązuje problem wentylacji w szczelnych i energooszczędnych budynkach odzyskując dodatkowo energię z powietrza zużytego. Wentylacja mechaniczna wyciąga zużyte powietrze z pomieszczeń jednocześnie nawiewając tyle samo czystego, filtrowanego powietrza, dzięki temu w domu cały czas powietrze jest świeże.


Wymianę powietrza w instalacji wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła zapewnia centrala wentylacyjna, którą potocznie nazywamy rekuperatorem. To serce całego systemu rekuperacji. Posiada ona dwa wentylatory – jeden wymusza przepływ powietrza świeżego w przewodach, drugi – tego usuwanego z pomieszczeń.

Centrala wentylacyjna PRO MAX przeznaczona jest do wentylacji domów jednorodzinnych, mieszkań i niewielkich pomieszczeń użyteczności publicznej. Posiada nagrzewnicę wtórną, automatyczny Bypass oraz kasety filtracyjne z opcją wymiany wkładu.

Centrale wentylacyjne posiadają różne wymienniki, które decydują o parametrach odzysku ciepła. Centrala PRO MAX posiada krzyżowo- przeciwprądowy wymiennik ciepła RECAIR o sprawności do 95%. Użyte wentylatory Rosenberg z technologią Constant Flow zapewniają znaczne oszczędności w zużyciu energii.

Pracą centrali wentylacyjnej steruje i zarządza elektronika centrali, czyli sterownik. W zależności od typu rekuperatora, istnieją różne typy sterowników: manualne, przełączeniowe lub dotykowe panele. Centrala Prodmax ma w zestawie zaawansowany dotykowy panel sterujący oraz moduł internetowy. Umożliwia to sterowaniem nie tylko pracą samej centrali wentylacyjnej ale również pracą urządzeń czy systemów, którymi dysponuje „inteligentny dom” tzn. rolety, brama, oświetlenie itp.

Na sterowniku rekuperatora można ustawić temperaturę w pomieszczeniu, do utrzymania której dążyć będzie rekuperator, ustawić prędkość wentylatorów, sprawdzić, czy załączył się gruntowy wymiennik ciepła, który pozyskuje darmową energię z ziemi.

Centrale wentylacyjne z serii PRO MAX to produkty stworzone z myślą o wysokich standardach jakości i bezpieczeństwa. Są wyrazem naszej strategii dążącej do ciągłego rozwoju, poszukiwania nowych rozwiązań i ulepszania produktów. Innowacyjnością jest możliwość podłączenia czujnika CO2, wilgotności czy SMOG-u.

Prodmax zapewnia swoim klientom produkty najwyższej jakości, projekty rekuperacji oraz montaż całej instalacji.

05-806 Sokołów, ul. Sokołowska 38

Tel./fax: +48 22 723 01 62

Kom. +48 606 250 762

e-mail: prodmax@prodmax.pl, rekuperacja@prodmax.pl

Translate »