System dwuścienny do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych
KOMIN-MAX TURBO II

Systemy do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych KOMIN-MAX TURBO II przeznaczone są do odprowadzania spalin z urządzeń z zamkniętą komorą spalania oraz urządzeń kondensacyjnych i jednocześnie do dostarczania powietrza w systemie współosiowym.
Produkowane są w typoszeregu od DN 50/80 mm do DN 200/350 mm. Wszystkie elementy, które maja kontakt ze spalinami powinny być wykonane z blachy w gatunku 1.4404, 1.4521, lub 1.4301 o grubości 0,4 mm, lub 0,6 mm. Pozostałe elementy mogą być wykonane np. z blachy w gatunku 1.4301, lub 1.4509.
Jest to system pracujący w nadciśnieniu. W związku z tym zastosowane są we wszystkich połączeniach elementów spalinowych uszczelki silikonowe, które mają za zadanie utrzymanie odpowiedniego nadciśnienia i zapobiegają ewentualnemu wyciekowi kondensatu. Bardzo istotne jest, żeby system kominowy był tak zmontowany, aby kondensat swobodnie spływał, a nie zalegał np. na uszczelkach.
Hermetyczna komora spalania daje możliwość zainstalowania kotła praktycznie w każdym pomieszczeniu, dając pewność całkowitego bezpieczeństwa użytkowników. System dwuścienny (współosiowy) daje możliwość doprowadzania powietrza do kotła jednym zestawem kominowym.
Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy komin, czy wkład kominowy powinien być odbierany przez uprawniony do tego zakład kominiarski.

 Pliki do pobrania

Katalog System do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych – dwuścienny

Certyfikat Zakładowej Kontroli Jakości Turbo

Deklaracja Właściwości Użytkowych Nr 5/T/03/2017

WŁAŚCIWOŚCI SYSTEMUDwuścienny TURBO II
GazX
OlejX
Drewno
Pellet
Węgiel
Odporność korozyjnaVm
Max. Temperatura pracy200
Materiał (przewód spalinowy)1,4404; 1.4521
Materiał (przewód powietrzny)1.4301; 1.4509
Grubość materiału rdzenia0,4-0,6 mm
Izolacja
Grubośc izolacji
Rodzaj pracy kanału spalinowegonadciśnienie
Rodzaj pracy kanału powietrznegopodciśnienie
Odporny na pożar sadzyO
Dopuszczenia/certyfikatyCE 1450-CRP-0034
Gwarancja5 lat
Translate »